Exeter 25. júna 2017 (HSP/Foto:Facebook)

Piati študenti SCA Academy v britskom meste Exeter /grófstvo Devon/ na protest proti zákazu nosenia šortiek počas štúdia si obliekli… ženské sukne. Vedenie školy sa kvôli „sukňovej revolúcii“ dostalo do konfliktu s niektorými rodičmi.

Možno to niekoho prekvapí, ale aj na britských ostrovoch občas panuje tropická horúčava. V týchto dňoch v niektorých lokalitách teplota vzduchu dosiahla 34 stupňov. Viacerí žiaci sa sťažovali, že v takej horúčave by si mohli obliecť aj niečo ľahšie, ale musia navštevovať školu v predpísaných „dresoch“, podľa školskej „ústavy“ majú si obliekať košeľu a nohavice. Niektorí prišli do školy v šortkách, za čo boli potrestaní.

Istý profesor SCA Academy na to reagoval žartom, že by si chlapci mohli obliecť sukne, ak sú šortky zakázané. Piati chlapci sa rozhodli, že tento profesorov návrh zrealizujú a do školy prišli v sukniach… Samozrejme, boli potrestaní. Ako pre médiá vysvetlila matka jedného zo 14-ročných „sankcionovaných“ chlapcov, potrestali ich iba za to, že mali kratšie sukne, ktoré nezakrývali kolená… Zo solidarity s potrestanými ďalších 50 chlapcov vyhlásilo, že prídu do školy v sukni… Vypukol nečakaný škandál.
Riaditeľka  SCA Academy Aimee Mitchellová médiá informovala, že mnohí rodičia podporili žiakov a žiadali, aby škola prehodnotila pravidla, v akom oblečení žiaci môžu navštevovať školu. Niektorí rodičia pohrozili, že svoje deti dajú do inej školy a nechcú, aby navštevovali podobné nedemokratické zariadenie. Aimee Mitchellová prisľúbila, že vedenie akadémie vypracuje nové, demokratickejšie pravidla.

V tejto súvislosti britské médiá pripomenuli, že prednedávnom podobnú protestnú akciu  zorganizovali šiesti vodiči autobusov vo francúzskom meste Nant na západe krajiny. Takisto  si obliekli sukne na protest, pretože vedenie podniku im zakázalo obliekať si šortky aj v pekelnej horúčave. Vodiči spoločnosti Semitan požiadali, aby im dovolili obliekať si šortky, ak teplota vzduchu bude vyššia ako 30 stupňov.
Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.