Londýn 5. júla 2019 (SITA, AP/HSP/Foto:TASR/AP-Reed Saxon)

Protimonopolný úrad vo veľkej Británii začal preverovať transakciu, na základe ktorej sa americký internetový predajca Amazon stal najväčším akcionárom britského poskytovateľa služieb donášky potravín Deliveroo

Logo firmy Amazon

Piatkové rozhodnutie Úradu pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) znamená, že plány na spoluprácu firiem sa predbežne odkladajú. Podľa regulátora existujú „rozumné dôvody“ na obavy, že v dôsledku transakcie by Deliveroo prestala byť samostatne pôsobiacou firmou.

Spoločnosť Deliveroo v máji oznámila, že od investorov na čele s Amazonom získala 575 mil. USD. Podľa vyhlásenia firmy sa Amazon mal stať jej najväčším investorom. Neuviedla však, aký objem investícií dostala priamo od Amazonu, ani aký veľký podiel v nej americký internetový predajca získal. Firma Deliveroo vznikla v roku 2013. Pôsobí nielen v Británii, ale aj v ďalších európskych a ázijských krajinách, vrátane Nemecka, Francúzska, či Talianska.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj