Londýn 20. marca 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Ben Birchall)
 
Princ Harry je zasnúbený s herečkou Meghan Markleovou a pred svadbou odmietol podpísať predmanželskú zmluvu, ktorou by ochránil svoj odhadovaný windsorský majetok vo výške 30 miliónov libier

Na snímke britský princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markleová

Britský kráľovský dvor by bol rád, keby sa princ Harry podpísaním zmluvy ochránil pred možnými nepríjemnosťami. Meghan Markleová už totiž za sebou má jedno manželstvo s americkým filmovým producentom Trevorom Engelsonom, ktoré po dvoch rokoch skončilo. Harry však uisťuje, že v jeho prípade k takému niečomu nedôjde.
“V Harryho mysli nebola nikdy žiadna úvaha, aby podpísal predmanželskú zmluvu,” hovorí pre Daily Mail jeden z princových kamarátov. “Je presvedčený, že jeho manželstvo bude trvalé, takže nie je potrebné, aby niečo podpísal.”
Predmanželská zmluva nie je vo Veľkej Británii právne vynútiteľná, ale vo veciach rozvodu sa čoraz viac zohľadňuje.
Harry dostal do dedičstva 10 miliónov libier od svojej matky, princeznej Diany, keď mal 30 rokov. Hovorí sa, že má ďalšie aktíva vo výške 20 miliónov libier. Meghan Markleová získala zo svojej úspešnej hereckej kariéry približne štyri milióny libier.
Nepodpísaním predmanželskej zmluvy by Harry nasledoval príklad svojho brata, princa Williama, ktorý ju taktiež odmietol podpísať pred uzavretím manželstva s Kate Middletonovou. Dokonca ani ich matka, princezná Diana, nemala takúto dohodu, no v jej prípade rozvod nastal a potom musela tvrdo bojovať, aby získala 17 miliónov libier od princa Charlesa a k tomu 400 000 libier ročne.
 
Príspevok Britský princ Harry nechce predmanželskú zmluvu. Verí v trvalý vzťah zobrazený najskôr Hlavné správy.