Britský následník trónu navštívil stredotalianske mesto Amatrice zničené zemetrasením

Rím 2. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)

Britský princ Charles navštívil dnes stredotalianske mesto Amatrice zničené vlani zemetrasením, pri ktorom zahynulo 299 ľudí vrátane troch Britov

Zemetrasenie s magnitúdou 6,2 zrovnalo na konci augusta 2016 mesto so zemou a región ešte mesiace nato sužovali následné otrasy zeme.

Na snímke britský princ Charles

Následník britského trónu si zblízka pozrel trosky mesta, ktorého kostolná veža so zvonom zo 14. storočia sa zosypala počas otrasov v januári. Pri prehliadke uzavretých oblastí v historickom centre mesta ho sprevádzali členovia záchranných služieb.

Starosta Amatrice Sergio Pirozzi s ním však do “červenej zóny” nešiel. Vyhlásil, že do historického centra sa vráti až po jeho opätovnom vybudovaní.

Séria zemetrasení v Taliansku, ktorá sa začala vlani 24. augusta, pripravila o strechu nad hlavou desiatky tisíc ľudí. Niektorí z nich sa dnes zúčastnili na demonštrácii, na ktorej tvrdili, že im vláda neposkytla dostatočnú pomoc.

Princ Charles s manželkou Camillou sú na šesťdňovej ceste po Taliansku, v rámci ktorej už navštívili Neapol a britský vojenský cintorín neďaleko mesta Vicenza. V piatok si pozreli Florenciu.

Kým bol princ Charles v Amatrice, Camilla sa v neziskovej organizácii vo Florencii stretla s obeťami obchodu s ľuďmi a domáceho násilia. Ešte dnes položí kvety k pamätnej doske na Alice Keppelovú, ktorá bola jej prababkou a milenkou kráľa Eduarda VII.

Očakávaným vyvrcholením ich návštevy bude v utorok stretnutie s pápežom Františkom a prehliadka Vatikánu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)