Moskva 19. marca 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)
 
Londýn z otrávenia bývalého špióna Skripaľa viní osobu ruského prezidenta Vladimíra Putina 

Na snímke britský minister zahraničia Boris Johnson

Totálna hystéria Theresy Mayovej, ktorá, zdá sa, tak sa vžila do svojej úlohy, že už stratila pôdu pod nohami a sype úplne nezmyselnými obvineniami, ktoré sa nachádzajú na hranici medzi bláznovstvom a schizofréniou, totálne šokuje. Podľa nej, ak prípravok Nováčik vyrábali pred 40 rokmi v ZSSR, to znamená, že teraz bývalého špióna v Británii otrávili Rusi. Je to logika na úrovni 5 tisíc rokov pred našim letopočtom.
A nikoho ani vo Veľkej Británii, USA, či EÚ absolútne nezaujíma, že konkrétne v Rusku sa tento prípravok nikdy nevyrábal, že všetky technológie majú Američania, ale aj tak je na vine Putin. Je čudné, že Theresa Mayová z toho neobvinila ruských hakerov, ktorí zdá sa, môžu za všetko, čo sa deje na tejto planéte. Ale predsa tu niečo chýbalo. Konečne britský minister zahraničia Boris Johnson dokreslil celý obraz: na vine je Putin. Práve Putin rozkázal, aby otrávili bývalého špióna.
Kto iný mal vydať rozkaz na zavraždenie dvojitého agenta v tichom britskom parku? Jasné, že to bol Putin! „Nesúhlasíme s Putinovým Kremľom a jeho rozhodnutím. Sme presvedčení, že najpravdepodobnejšie, bolo to Putinové rozhodnutie, aby bol použitý nervovo-paralytický toxín v uliciach Veľkej Británie, v uliciach Európy, po prvý raz z čias druhej svetovej vojny,“ citovala výroky britského ministra zahraničia agentúra Reuters.
Boris Johnson vyhlásil, že Londýn má nepopierateľné dôkazy, že práve Rusko má prsty v otrávení dvojitého agenta. To isté hovorila aj Theresa Mayová. Bohužiaľ, ani jeden, ani  najmenší dôkaz prezentovať nevedeli. Možno zabudli? Takisto, ako zabudli vysvetliť aj to, prečo by si Rusi zrazu spomenuli na špióna – dôchodcu, ktorý už 8 rokov žil ticho a mierumilovné v Anglicku – a zabili ho. Načo? A prečo by ho zabili látkou, ktorá má akože „sovietske“ stopy? Nemohli ho otráviť iným prostriedkom, zastreliť, zapichnúť, utopiť? A prečo ho otrávili tesne pred prezidentskými voľbami v Rusku?
Je tu toľko otázok, na ktoré by mali odpovedať Theresa Mayová a Boris Johnson, ale oni s anglosaskou tvrdohlavosťou obviňujú Rusko. Stokrát opakujú tie isté nezmysly. Nuž, riadia sa príkladom veľkého „klasika“, ktorého asi obľubujú: pred 80 rokmi veľký propagandista – Paul Joseph Goebbels hovorieval, že lož, ktorú stokrát zopakujete, bude nakoniec znieť ako pravda. Dodával, že každá nasledovná lož má znieť oveľa hrôzostrašnejšie, ako tá predošlá. Používajú tieto metódy aj Theresa Mayová a Boris Johnson?
Eugen Rusnák
Príspevok Britský minister zahraničia Boris Johnson vyhlásil, že bývalého agenta Skripaľa otrávili na rozkaz Vladimíra Putina zobrazený najskôr Hlavné správy.