Britský maršal sa obáva, že Rusko môže nechať krajiny NATO bez internetu

Washington 15. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Rusko môže byť hrozbou pre hlbinné káble, ktoré spájajú USA a Európu, ktoré sú potrebné pre zabezpečenie internetu a vedenie medzinárodného obchodu. Informoval o tom veliteľ generálneho štábu a nastávajúci vedúci vojenského výboru NATO, hlavný maršal letectva Stuart Peach počas vystúpenia v Royal United Services Institute.
Ilustračné foto

Podľa jeho slov musí Veľká Británia a jej spojenci v NATO venovať prvoradú pozornosť ochrane komunikačných liniek pred Ruskom, ktoré pokračuje v modernizácii svojej flotily vrátane jadrových a nejadrových ponoriek a tiež netradičných prostriedkov vedenia vojny.
“Objavila sa nová hrozba pre náš rozvoj a spôsob života, pre káble, ktoré prechádzajú po morskom dne, narušenie ich práce v dôsledku pretrhnutia alebo ničivého vplyvu … naruší poriadok medzinárodného obchodu a fungovanie internetu,” oznámil.
Z toho dôvodu musí NATO rozvíjať vlastné vojenské námorné sily, aby nezaostávala za Ruskom, ktoré modernizuje flotilu, oznámil Peach.
Uviedol, že Veľká Británia, ktorá v NATO hrá vedúcu úlohu, musí aplikovať inovácie a upevňovať bezpečnosť čo možno najrýchlejšie, pretože Rusko “hrá vojenskými svalmi” a jeho “chuť na zabezpečenie svojich národných záujmov” predstavuje skutočnú hrozbu. “Je potrebné to urobiť počas mesiacov, nie počas rokov,” zdôraznil britský maršal.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)