Moskva 1. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)
 
Britské veľvyslanectvo v Moskve v stredu potvrdilo, že britský generálny konzulát v Petrohrade k 1. augustu oficiálne ukončil svoju činnosť. Informovala o tom agentúra TASS.

Na snímke budova britského veľvyslanectva (uprostred) a budova ruského minsiterstva zahraničných vecí (druhá sprava) v Moskve

Ukončenie činnosti britského konzulátu v Petrohrade súvisí s udalosťami, ktoré nasledovali v marci po pokuse o otrávenie bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije. Londýn z tohto činu podozrieva Moskvu a tvrdí, že útok bol spáchaný nervovoparalytickou látkou typu novičok. Moskva tieto obvinenia odmieta.
Londýn v dôsledku kauzy Skripaľ prikročil k represívnym opatreniam voči Rusku, medzi ktorými bolo aj vyhostenie 23 ruských diplomatov.
Moskva vzápätí oznámila vyhostenie 23 britských diplomatov. Zároveň ruské úrady odvolali svoj súhlas s fungovaním britského generálneho konzulátu v Petrohrade a nariadili zastaviť v Rusku činnosť britskej organizácie na rozvoj vzťahov v kultúre a vzdelávaní – Britskej rady.
 
Príspevok Britský konzulát v Petrohrade k 1. augustu ukončil svoju činnosť zobrazený najskôr Hlavné správy.