Londýn/Varšava/Berlín 22. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Britský kamionista David Duncan prišiel s iniciatívou pomôcť rodine zavraždeného poľského kolegu Lukasza Urbana, ktorého zabil páchateľ teroristického útoku na vianočnom trhu v Berlíne.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Od 20. decembra sa vyzbieralo – vďaka Duncanom zriadenému kontu na platforme Gofundme – už viac ako 52.500 libier. To je po dvoch dňoch viac, ako bol jeho pôvodne stanovený cieľ: najmenej 50.000 libier pre pozostalých po kolegovi, ktorý zanechal manželku, 17-ročného syna a rodičov.

O iniciatíve informovali tak britské, ako aj nemecké a poľské médiá. David Duncan zdôraznil, že sa nepoznal osobne s Poliakom, ktorého osud ním však tak zatriasol, že sa rozhodol pomôcť. Súčasne pripomenul, že si v plnom rozsahu uvedomuje, že žiadne množstvo finančných prostriedkov nenahradí blízkym stratu manžela, otca a syna, avšak môže im aspoň trochu pomôcť v ďalšom živote.

Pôvodne sa iniciátor obrátil predovšetkým na kolegov-kamionistov, medzičasom však do zbierky prispieva aj široká verejnosť.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.