Bratislava 29. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/-Frearson, LDEO)
 
Britskému polárnikovi a dobrodruhovi Louisovi Ruddovi sa podarilo prejsť na lyžiach celý 1 482 kilometrov dlhý prechod naprieč Antarktídou, ktorý absolvoval úplne bez asistencie, bez nových dodávok a bez pomoci vetra. Ako pred malou chvíľou s odvolaním sa na informácie z jeho blogu informovala britská BBC, do cieľa sa mu podarilo dostať po 56-dňovej ľadovej púti už v piatok večer nášho času

Ilustračné foto

Štyridsaťdeväťročný Rudd sa tak stal historicky len druhou osobou, ktorá zdolala Antarktídu bez akejkoľvek asistencie a dopĺňania zásob. Tou prvou sa stal len túto stredu 33-ročný americký dobrodruh Colin O’Brady, ktorý zdolal ľadový kontinent za 54 dní. Obaja pritom vyštartovali naraz.
“Je to taký malý zázrak, že sa nám obom podarilo dokončiť cestu, o ktorú sa mnohí pokúšali už predtým, ale nikomu sa to nikdy nepodarilo. A potom, len tak z ničoho nič, sa to podarí dvom ľuďom naraz,” napísal k svojmu výkonu a výkonu svojho amerického kolegu Rudd.
Britskému dobrodruhovi podľa vlastných slov na ceste najviac pomáhala audiokniha od Winstona Churchilla, hudba 80. rokov a tiež “sáčok s maškrtami”, v ktorom dominovali rôzne oriešky, čokolády, syry a salámy.
 
Príspevok Britský dobrodruh zdolal celú Antarktídu bez asistencie zobrazený najskôr Hlavné správy.