Londýn 20. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andre Penner)

Spojené kráľovstvo čelí kríze v súvislosti s nárastom miery bezdomovectva, pričom vláda tento problém dostatočne nerieši. Uviedli to v stredu britskí poslanci, ktorých citovala agentúra DPA.
Ilustračné foto

Príslušný výbor Dolnej snemovne britského parlamentu uviedol, že existuje “naliehavá potreba spoločnej stratégie, ktorá by ľuďom pomáhala a riešila základné príčiny bezdomovectva”.
Podľa zistení výboru “rozsah bezdomovectva v celom Anglicku dosahuje úroveň celonárodnej krízy” s tým, že na uliciach miest v krajine aktuálne prespáva približne 9100 ľudí.
Ďalej výbor spresnil, že v dočasných ubytovacích zariadeniach, ktoré sú “často v úbohom stave”, žije viac ako 78.000 rodín bez domova vrátane asi 120.000 detí.
Počet rodín v dočasných ubytovacích zariadeniach stúpol od roku 2010 o 60 percent, zatiaľ čo počet bezdomovcov na ulici sa od roku 2011 viac než zdvojnásobil, píše sa v správe výboru PAC.
“Postoj vlády voči znižovaniu miery bezdomovectva je neprijateľne samoľúby” a jej “laxný prístup k práci s miestnymi úradmi, ktoré bojujú s bezdomovectvom, jednoznačne zlyhal”, dodáva výbor.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.