Londýn 22. mája (SITA, AP/HSP/Foto:SITA/AP-Andy Wong)

Dvaja britskí mobilní operátori sa rozhodli pozastaviť plány na predaj nových mobilných telefónov čínskej spoločnosti Huawei, vhodných pre siete 5G

Ilustračné foto

Firmy EE a Vodafone v stredu informovali, že pozastavujú uvedenie smartfónov Huawei, ktoré sa môžu používať pre mobilné siete budúcej generácie. Obe spoločnosti uviedli, že dôvodom odkladu je neistota okolo mobilov druhého najväčšieho výrobcu smartfónov na svete.

Generálny riaditeľ telekomunikačnej spoločnosti EE Marc Allera povedal, že predaj smartfónov Huawei sa neobnoví, kým nenadobudne “informácie a dôveru a dlhodobú záruku”, že zákazníci budú mať podporu počas životnosti telefónov.

Americká vláda minulý týždeň obmedzila predaj technológií čínskym dodávateľom telekomunikačnej techniky pre údajne bezpečnostné riziká. Washington však ohlásil, že poskytuje 90-dňové obdobie telekomunikačným operátorom, aby si našli iných dodávateľov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj