Britské voľby: Mayová obhajovala odmietnutie účasti na debatách v televízii

Londýn 31. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Britská premiérka Theresa Mayová obhajovala dnes svoje odmietnutie účasti na predvolebných debatách v televízii, nepriamo tak zamietla dnešnú výzvu vodcu opozičných labouristov Jeremyho Corbyna, aby sa s ním večer zúčastnila na jeho prvom televíznom predvolebnom dueli
Na snímke z televízneho záznamu britská premiérka Theresa Mayová

“Myslím si, že debaty, na ktorých sa politici hašteria medzi sebou, nemajú nič spoločné s procesom volebnej agitácie,” povedala dnes premiérka reportérom počas svojej predvolebnej kampane v anglickom meste Bath západne od Londýna.
“Podľa mňa treba chodiť medzi ľudí, stretávať sa s voličmi a vypočuť si ich priamo,” citovala ju tlačová agentúra DPA.
Premiérka zdôraznila, že na otázky vodcu labouristov reagovala týždeň čo týždeň v parlamente, v otázkach pre premiérku, kým bol pred nadchádzajúcimi voľbami 3. mája rozpustený.
Corbyn dnes oznámil, že sa vo večerných hodinách zúčastní na naživo vysielanej predvolebnej debate televízie BBC v anglickom meste Cambridge, hoci sa pred časom vyjadril, že nepôjde do žiadnej debaty, na ktorej sa nezúčastní súčasne aj Mayová. A vyzval ju, aby prišla aj ona.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)