Bratislava 29. júna 2019 (HSP/Foto:Screenshot-Youtube/Vladimir Isachenkov)

Britskí vládni predstavitelia sa dopustili „trápnej chyby“, keď použili fotografiu ruského stíhacieho lietadla na plagáte propagujúcom slávne Red Arrows. Informácie priniesol denník Daily Mail

Na snímke BAE Hawk T1

Ministerstvo medzinárodného obchodu sa na Twitteri pochválilo nadchádzajúcou návštevou leteckého akrobatického klubu Royal Air Force v USA. Ale v príspevku, ktorý podrobne opisuje, ako lietadlá BAE Hawk T1 môžu lietať pri rýchlosti 48 000 stôp, oddelenie použilo fotografie ruského stíhacieho lietadla Suchoj  Su-30/33.

Niekoľko vojenských leteckých expertov rýchlo poukázalo na chybu a DIT neskôr tweet zmazalo.

Andy Saunders, historik vojenského letectva, uviedol: “Toto je naozaj trápna chyba. Lietadlo na obrázku nie je BAE Hawk využívaný Red Arrows, alebo čokoľvek tomu podobné.”

“Nedokážem si predstaviť, čo si mysleli. Zúfam. Obe lietadlá sú v každom ohľade tak výrazne odlišné a lietadlo dokonca nebolo ani správnej národnosti.”

Tweet bol zverejnený štyridsaťosem dní pred najväčším nasadením Red Arrows v Severnej Amerike za posledných 25 rokov. V období od augusta do októbra sa Red Arrows predstavia na výstavách a podujatiach v 18 mestách v USA a Kanade.

Na snímke stíhačka Su-30SM

Hovorca DIT vysvetlil, že tweet odstránili, pretože mali pochybnosti o fotografii, ktorú použili. “Chceli sme si byť istí pôvodom fotografie po pripomienkach na Twitteri.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj