Londýn 18. augusta 2017 (HSP/Foto: wikipedia)

Labouristická tieňová ministerka pre rovnoprávnosť Sarah Championová bola nútená vzdať sa funkcie po svojom “nevhodnom” komentári pre denník The Sun
Labouristická poslankyňa Sarah Championová, bývalá tieňová ministerka pre rovnoprávnosť

Championová v ňom napísala, že “Británia má problém s britskými pakistanskými mužmi, ktorí znásilňujú a zneužívajú biele dievčatá”. Reagovala tak na incident, keď 17 mužov v Newcastle bolo odsúdených za donútenie dievčat k sexu. Muži boli väčšinou rodení Briti, ale irackého, bangladéšskeho, pakistanského, indického, iránskeho a tureckého pôvodu.
V rozhovoroch, ktoré nasledovali po odsúdeniach, Championová povedala, že takéto zločiny páchajú “prevažne pakistanskí muži” a úradom bráni vyšetriť ich strach z obvinení z rasizmu. Až potom napísala článok pre The Sun, kde sa okrem iného aj vyjadrila: “Títo ľudia sú predátori a spoločným menovateľom je ich národné dedičstvo.” Za to ju skritizoval jej labouristický kolega Naz Shah, ktorý o nej povedal, že je “nezodpovedná” a “vytvára nebezpečný precedens”.
Za svoj “extrémne zlý výber slov” sa Championová už ospravedlnila a rezignovala z postu tieňovej ministerky: “Obávam sa, že moja ďalšia tieňová pozícia odvráti pozornosť od kľúčových otázok týkajúcich sa ochrany detí, o čo som počas celej svojej politickej kariéry bojovala.”
Predseda labouristov Jerem Corbyn prijal jej rezignáciu s tým, že jeho strana nebude “obviňovať alebo démonizovať žiadnu konkrétnu skupinu” a dodal, že sa teší na spoluprácu s ňou aj v budúcnosti, pretože je “úplne odhodlaná chrániť zraniteľné ženy”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.