Soul 17. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Koji Sasahara)

Britská rocková skupina Queen odohrá na budúci rok dva koncerty v Južnej Kórei, kde sa životopisný film Bohemian Rhapsody o bývalom frotnmanovi skupiny Freddiem Mercurym teší značnej popularite. Informovala o tom v piatok agentúra Jonhap s odvolaním sa na organizátorov koncertov

Na snímke gitarista skupiny Queen Brian May

Kapela odohrá dva koncerty na krytom bejzbalovom štadióne v hlavnom meste Soul v dňoch 18.-19. januára 2020. Členovia kapely naposledy v Južnej Kórei vystúpili v roku 2014.

Koncerty budú súčasťou svetového turné The Rhapsody Tour, ktoré sa má začať v júli tohto roka v kanadskom Vancouveri. Queen v rámci turné vystúpi aj v Austrálii, Japonsku, na Novom Zélande či v USA.

Štvorčlenná skupina Queen prvýkrát oficiálne vystúpila v roku 1971 a pod vedením speváka Mercuryho vydala niekoľko štúdiových albumov a viacero z jej skladieb sa umiestnilo na vrchole rebríčkov. Mercury zomrel v roku 1991. Gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor v súčasnosti koncertujú so spevákom Adamom Lambertom.

Film Bohemian Rhapsody podľa Jonhapu videlo v kinách v Južnej Kórei viac ako deväť miliónov ľudí. Film vo februári získal Zlatý glóbus v dvoch prestížnych kategóriách – najlepšia dráma a najlepší herec v dráme, ktorým sa stal Rami Malek.

SME POD EKONOMICKÝM TLAKOM LIBERÁLOV

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establIšmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj