Brusel 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/PA/Joe Giddens)

Premiérka chce, aby jej vláda dosiahla s EÚ prechodnú dohodu o brexite
Britská premiérka Theresa Mayová dnes pripustila, že rokovania jej vlády o vystúpení Británie z EÚ by nemuseli byť úspešné.
Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Informovala o tom agentúra DPA. Na margo rokovaní s EÚ Mayová pred poslancami britského parlamentu zároveň dodala, že je povinnosťou jej vlády “pripraviť sa na každú eventualitu” a znovu zopakovala svoje želanie dosiahnuť s EÚ prechodnú dohodu o Brexite.
Líder opozičnej Labouristickej strany na premiérkino vystúpenie reagoval slovami, že v jej vládnom kabinete vládne zmätok. “Máme tu kabinet, ktorého členovia si idú po krku,” povedal Corbyn premiérke v súvislosti s medializovanými správami o jej oslabenej pozícii a skutočnosti, že stojí na čele názorovo rozdelenej vlády.
“Jedna polovica (vlády) si želá odvolanie ministra zahraničných vecí, druhá polovica chce, aby bol odvolaný minister financií,” uviedol Corbyn v súvislosti s výzvami na odvolanie šéfa diplomacie Borisa Johnsona a šéfa rezortu financií Philipa Hammonda, ktoré sa objavili v britských médiách.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.