Londýn 30. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alastair Grant)
 
Britská premiérka Theresa Mayová prijala v nedeľu rezignáciu ministerky vnútra Amber Ruddovej, ktorá sa vzdala svojej funkcie v dôsledku škandálu okolo vyhosťovania ilegálnych imigrantov v Británii. Informovala o tom spravodajská stanica BBC.

Na snímke Amber Ruddová

“Premiérka prijala dnes večer (nedeľa večer) rezignáciu ministerky vnútra,” uviedol hovorca úradu premiérky na Downing Street.
Ruddová čelila v ostatnom čase kritike po vypuknutí škandálu okolo tzv. “generácie Windrush”. Ministerka bola tiež obvinená zo zavádzania parlamentu ohľadne imigračnej politiky Spojeného kráľovstva.
Britským imigrantom z karibských ostrovov, žijúcim na území Spojeného kráľovstva, hrozili pre chybu úradov deportácie. Britská vláda sa za celý incident ospravedlnila a dotknutým imigrantom prisľúbila občianstvo.
Prisťahovalci, ktorí prišli do Británie po druhej svetovej vojne, sú známi ako “generácia Windrush”. Označenie vychádza z názvu lode Empire Windrush, ktorá v roku 1948 prvýkrát priviezla stovky ľudí z Karibiku. Tí, čo prišli pred zmenou príslušného zákona v roku 1971, mali automatické právo usadiť sa v Spojenom kráľovstve.
 
Príspevok Britská premiérka Mayová prijala rezignáciu ministerky vnútra Ruddovej zobrazený najskôr Hlavné správy.