Londýn 31. augusta 2018 (HSP/RT/Foto:Screenshot YouTube)
 
Theresa Mayová opäť potvrdila svoju reputáciu tanečnej kráľovnej po preukázaní zaujímavých pohybov v Afrike, pričom na jej výkone sa bavia používatelia sociálnych sietí nie len vo Veľkej Británii.

Na snímke britská premiérka Theresa Mayová tancuje v Afrike

Premiérka Spojeného kráľovstva najskôr na začiatku týždňa zaujala tanečnými pohybmi v Kapskom meste v Južnej Afrike. A len o 48 hodín neskôr bola opäť akcii v Keni, kde sa stretla so skupinou skautov počas návštevy centrály OSN v Nairobi.
Zábavné zábery ukazujú, ako Myová začína tým, že jednoducho napodobňuje niektorých skautských tanečníkov niekoľkými veľmi tuhými, mechanickými a podľa mnohých nemotornými ťahmi. Potom sa pomaly začína krútiť pred nadšeným davom vo svojom tmavom kostýme a topánkach z leopardej kože.
Ľudia na Twitteri sa vysmiali z výkonu britskej líderky, pričom jeden užívateľ povedal, že jej schopnosť vyjednávať o Brexite nie je taká zlá, ako jej tanečná technika.
Ďalší používateľ sociálnych médií povedal: “Toto je naozaj veľmi znepokojujúce, znepokojujúce …”
Viacerí používatelia Twitteru s humorom uviedli, že Mayovej opakované tanečné kúsky môžu byť skutočne pokusom zakryť problémy s Brexitom.
Zatiaľ čo africkí diváci boli spokojní s výkonom Mayovej a jej pokusom o tradičný africký tanec, kenský prezident Uhuru Kenyatta jej kreácie nenasledoval, ale vyjadril radosť z toho, že britská premiérka “prišla a videla krajinu a kontinent, ktorý sa za posledné takmer štyri desaťročia od návštevy britského premiéra výrazne zmenil.”
Theresa Majová bola na návšteve bývalej britskej kolónie od utorka utorok ako súčasť trojdňovej cesty na africký kontinent s cieľom zabezpečiť obchodné a bezpečnostné väzby pred tým, ako Spojené kráľovstvo odíde z EÚ budúci rok.
 

 

 

 

 

 
Príspevok Britská premiérka Mayová pobavila internet tancom s Afričanmi zobrazený najskôr Hlavné správy.