Londýn 25. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jonathan Brady/PA via AP)

Britská polícia zadržala dnes siedmu osobu podozrivú v súvislosti s nedávnym útokom v londýnskom metre. Informovala o tom agentúra Reuters.
Na snímke policajti prehľadávajú priestory za domom v štvrti Thornton Heath v Londýne, kde zadržali 17-ročníka mladíka – šiesteho zadržaného

Podozrivého muža vo veku 20 rokov zadržali dnes v Cardiffe vo Walese, spresnila londýnska polícia s tým, že ide o siedmu osobu zadržanú v súvislosti s útokom, ktorý sa na stanici metra Parsons Green odohral v piatok 15. septembra. Zranených bolo pri ňom 30 ľudí.
Minulý piatok londýnsky súd obvinil jedného zo zadržaných, tínedžera Ahmeda Hassana, z pokusu o vraždu. Mladík, ktorý bol zadržaný deň po útoku v prístave Dover, zostane vo vyšetrovacej väzbe do 13. októbra.
Ďalších dvoch podozrivých, zadržaných v meste Newport, polícia naďalej vypočúva. Zvyšných troch zadržaných prepustili na slobodu bez vznesenia obvinenia.
Agentúra Reuters dodala, že polícia dnes vykonala domové prehliadky v grófstve Surrey južne od Londýna, ako aj v Cardiffe – v dome, kde býval dnes zadržaný mladík.
Teroristický útok z 15. septembra bol v Británii v poradí piatym za posledného pol roka. K zodpovednosti zaň sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Britská polícia sa však k tomuto priznaniu stavia opatrne tvrdiac, že o účasti IS na útoku nie je dostatok dôkazov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.