Londýn 22. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ben Birchall)

Londýnska Metropolitná polícia prešetruje podozrivý balík, ktorý bol zaslaný britskému princovi Harrymu a jeho snúbenici Meghan Markleovej. Vo štvrtok o tom informovala samotná polícia.
Na snímke britský princ Harry a jeho snúbenica Meghan Markleová

Podľa nej bol “balík obsahujúci nejakú látku” doručený do Paláca sv. Jakuba, kde sa nachádza oficiálne Harryho sídlo, 12. februára. Polícia dodala, že látku “podrobili testom a potvrdilo sa, že nie je podozrivá”.
Detektívi teraz vyšetrujú prípad zásielky ako trestný čin spáchaný so zákerným úmyslom. Noviny Evening Standard napísali, že balík obsahoval aj rasistický odkaz.
Princ a Markleová majú uzavrieť manželstvo 19. mája na Windsorskom zámku, jednej z oficiálnych rezidencií britskej monarchie.
Tento mesiac už skôr bol do kancelárie v parlamente doručený list s obsahom bieleho prášku, čo viedlo k čiastočnej evakuácii budovy. Aj v tomto prípade sa zistilo, že prášok nebol jedovatý, pripomenula tlačová agentúra AP.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.