Londýn 22. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

 

Polícia a iné bezpečnostné zložky Veľkej Británie prehodnotia svoje plány na zabezpečenie bezpečnosti na verejných priestranstvách a počas veľkonočných a silvestrovských podujatí po tom, ako po teroristickom útoku s kamiónom v Nemecku zahynulo 12 ľudí.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Velenie britskej polície vydalo vyhlásenie, v ktorom ubezpečilo obyvateľov krajiny, že má do detailov prepracovaný plán, ako zabezpečiť bezpečnosť ľudí počas vianočných a silvestrovských sviatkov a navyše po tragických udalostiach v Nemecku ešte sprísni bezpečnostné opatrenia.

Britské bezpečnostné zložky rýchlo reagujú na berlínsky teroristický útok a vraždu ruského veľvyslanca v Turecku. V žiadnom prípade nemienia podceniť situáciu, a preto podniknú viac špeciálnych opatrení, ako napríklad zvýšenie počtu hliadok a kontrol v uliciach miest a vo verejných zariadeniach. Podniknú aj ďalšie opatrenia, ktoré z bezpečnostných dôvodov pre médiá neprezradili.

Vedenie britskej polície považuje súčasnú situáciu za veľmi serióznu a prízvukuje, že možnosť teroristických útokov v Spojenom kráľovstve vôbec nie je vylúčená, a preto polícia urobí všetko, aby sa nezopakovali podobné útoky ako v Nemecku alebo v Turecku.

Londýnska polícia tiež vydala vyhlásenie pre médiá, v ktorom prízvukovala, že po teroristických útokoch, ku ktorým došlo v ostatných dňoch, tiež sprísni opatrenia, aby zabezpečila bezpečnosť ľudí v hlavnom meste kráľovstva. Scotland Yard vo svojom vyhlásení uvádza: „Veľmi často prehodnocujeme naše plány pre prípad útoku teroristov. V súčasnosti tomu venujeme zvýšenú pozornosť kvôli teroristickým útokom v Berlíne a Ankare. Chceme zabrániť podobným útokom v Londýne.“

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.