Londýn 22. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Britská polícia obvinila 18-ročného Ahmeda Hassana z pokusu o vraždu a spôsobenia výbuchu v spojitosti s minulotýždňovým teroristickým útokom v metre v juhozápadnom Londýne.
Ilustračné foto

Hassana, ktorý je podľa správ z Iraku, zatkli minulú sobotu v Doveri. Ešte dnes predstúpi pred londýnsky súd, informovala polícia.
Bol prvou osobou zatknutou po tom, ako podomácky vyrobená bomba čiastočne vybuchla minulý piatok v londýnskej stanici metra Parsons Green. Pri útoku, ku ktorému sa prihlásila extrémistická skupina Islamský štát, utrpelo zranenia 30 ľudí.
Traja ďalší muži vo veku 25, 30 a 17 rokov zostávajú vo väzbe. Dvoch zadržaných prepustili vo štvrtok.
Komisárka londýnskej Metropolitnej polície Cressida Dicková dnes uviedla, že bomba, ktorá čiastočne explodovala vo vozni metra, bola “veľmi nebezpečná”, a ak by nebola zlyhala, mohli byť následky jej výbuchu “oveľa horšie”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.