Londýn 27. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-McCann Family)
 
Polícia v Británii dostane viac finančných prostriedkov na to, aby mohla pokračovať v pátraní po Madeleine McCannovej – britskom dievčatku, ktoré zmizlo počas dovolenky v Portugalsku a je nezvestné už 11 rokov. Informovala o tom agentúra DPA.

Na snímke trojročné britské dievčatko Madeleine McCannová

Britská vláda v utorok potvrdila, že vyhovie žiadosti Metropolitnej polície a poskytne jej finančné prostriedky na pokračovanie v tomto prípade.
Dievčatko malo ešte len tri roky, keď v máji 2007 zmizlo z dovolenkového apartmánu v dedine Praia da Luz v regióne Algarve na juhu Portugalska. Jej rodičia v tom čase večerali v neďalekej reštaurácii.
Britská polícia vyšetruje tento prípad od roku 2011. Portugalská polícia v roku 2008 pátranie ukončila, ale opätovne ho otvorila v októbri 2013 po tom, ako britská strana informovala o odhalení niekoľkých nových stôp.
Portugalská polícia istý čas podozrievala rodičov, že to oni spôsobili Madeleininu smrť; potom sa pokúsila záležitosť ututlať. McCannovci zažalovali detektíva Goncala Amarala, ktorý prípad opísal v knihe. Tá napokon nemohla byť zverejnená. Zriadená bola aj webová stránka venovaná nezvestnej.
 
Príspevok Britská polícia dostane ďalšie financie na pátranie po nezvestnej McCannovej zobrazený najskôr Hlavné správy.