Londýn 2. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Maxpixel)

Britská centrálna banka vo štvrtok potvrdila základnú úrokovú sadzbu na úrovni 0,75 %. Jej výbor pre menovú politiku prijal rozhodnutie jednomyseľne v čase, keď inštitúcia vyhodnocuje hospodárske dopady posunutia termínu, do ktorého má krajina ukončiť členstvo v Európskej únii

Ilustračné foto

Veľká Británia mala pôvodne úniu opustiť k 29. marcu. Dohodu, ktorú s európskym spoločenstvom vyrokovala premiérka Theresa Mayová, však parlament dvakrát odmietol a zákonodarcovia termín brexitu preložili na 31. október. Vďaka odkladu ustúpila bezprostredná hrozba neriadeného odchodu bez dohody o úprave budúcich vzťahov s EÚ. Centrálna banka však opakovane varovala, že pokračujúce neistota škodí ekonomike a v prípade brexitu bez dohody podľa nej hrozí prudká recesia.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj