Londýn 8. júla 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)

Britský úrad na ochranu údajov uložil leteckej spoločnosti British Airways pokutu 183 mil. libier (GBP) preto, že hackerom sa podarilo ohroziť informácie pol milióna zákazníkov prepravcu. Spoločnosť British Airways ešte v septembri minulého roka oznámila, že bola obeťou útoku hackerov, ktorým sa podarilo zákazníkov presmerovať na falošnú webovú stránku. Na nej útočníci získali informácie o kreditných kartách

Ilustračné foto

Britský Úrad komisára pre informácie (ICO) uviedol, že podľa výsledkov jeho vyšetrovania mala firma British Airways slabé bezpečnostné opatrenia. V pondelok úrad konštatoval, že pokuta, ktorá je na úrovni 1,5 percenta ročného obratu prepravcu, je najväčšou, akú doteraz uložil. Šéfka ICO Elizabeth Denhamová povedala, že “zákon je jasný, ak sú Vám zverené osobné údaje, musíte sa o ne starať”. Výkonný riaditeľ British Airways Alex Cruz sa však vyjadril, že pokuta ho “prekvapila a sklamala”.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj