Londýn 12. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Vojvodkyňa zo Sessexu Megan Markleová, ktorú Briti po svadbe s princom Harrym ľutovali a považovali za takmer nešťastného vtáka v klietke s mačkami, po narodení Archieho Harrisona začala väčšinu ľudí otravovať. Tentoraz na Meghan zaútočil moderátor Good Morning Britain a po ňom užívatelia sociálnych sietí

Na snímke Meghan Markleová

Britský novinár a známy moderátor Piers Morgan sa počas ranného programu oboril na vojvodkyňu kvôli jej návšteve Wimbledonu vo štvrtý deň turnaja.

Spolu so svojimi dvoma kamarátkami vojvodkyňa sedela na najlepších miestach a sledovala hru Sereny Williamsovej a jej súperky slovinskej tenisky Kaji Juvanovej. Je jasné, že nie každý deň možno stretnúť niekoho z kráľovskej rodiny na tribúnach medzi obyčajnými ľuďmi, práve preto sa niekto zrejme snažil odfotiť Meghan. Meghan, nespokojná s takou úrovňou pozornosti, požiadala stráže, aby nedovolili fanúšikom smerovať na ňu kamery a mobilné telefóny.

Piers Morgan obvinil manželku princa Harryho z pokrytectva. Povedal, že zástupca kráľovskej rodiny, ktorý prišiel na jeden z najpopulárnejších tenisových turnajov, v zásade sa nemôže spoliehať na diskrétnosť.

“Ak idete na Wimbledon s voľnými lístkami do kráľovského sektoru, ak máte najlepšie miesta zadarmo a vezmete so sebou dve kamarátky, nezabudnite, že ste verejná osoba! A ak chcete súkromie – vráťte sa do Ameriky a žite sami,” obrátil sa moderátor na Meghan.

Briti ocenili kritiku Morgana a pustili sa do živej diskusie na internete. Väčšina krajanov podporuje moderátora.

“Nie je to Miss Markleová a vojvodkyňa zo Sussexu. Rýchlo sa stáva tŕňom v zadku!” napísala Liz Gardiner.

“Keby chcela pokojný a normálny život, mohla by pracovať ako herečka v divadle, ale vedome si zvolila to, čo má teraz. Každý spôsob života má negatívne stránky a nemá zmysel sa sťažovať,” píše @deuxxt na Instagrame.

Medzi komentátormi sú samozrejme aj tí, ktorí veria, že Meghan môže slobodne robiť to, čo sa jej páči vrátane toho, že sa bráni ľudskej pozornosti.

“Rasizmus Piersa Morgana sa práve dostal von: “Vráťte sa do Ameriky.” Znie to ako “vráťte sa späť do svojej krajiny “. Meghanina krajina je teraz Veľká Británia, Piers” napísal @BloggingMartin.

“Snažíte sa podnecovať britskú verejnosť proti jedinému členovi kráľovskej rodiny, ktorý má tmavú pleť?” pýta sa @keniakiki

“Dnes vidíme xenofóbny a misogynoirový anti-Meghanin príbeh, ktorý sa odohráva na britskej televízii a Twitteri,” podporil vojvodkyňu @deathntaxesprof.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj