Londýn 30. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Tam McDonald, British Ministry of Defense HO)
 

Veľvyslanectvo Ruska vo Veľkej Británii uverejnilo na Twitteri úryvky listov, v ktorých Briti vyjadrujú podporu a ďakujú ruskej vláde za činnosť v Sýrii.

Ilustračné foto

Občania Veľkej Británie, ktorí napísali listy adresované ruskému veľvyslanectvu, ocenili prínos Ruska do boja proti terorizmu na Blízkom východe.
„Vlády západných krajín by si mali pripomenúť históriu a svoju súčasnú činnosť, skôr než budú kritizovať Rusko, ktoré zachránilo svet v dobe 2. svetovej vojny a ktoré bojuje proti terorizmu. Vo Veľkej Británii máte mnoho priateľov a ich podporu. Ďakujeme, pán prezident Putin a ruský národ,” napísal miestny obyvateľ v liste adresovanom ruskému veľvyslanectvu.
 

​Niektorí Briti vyjadrili nádej, že prezidenti Ruska a Sýrie dokážu nastoliť v krajine mier za podpory prezidentov ďalších štátov. Napríklad v jednom z listov občan Veľkej Británie poradil Putinovi a Asadovi, aby využili pomoc prezidenta JAR.
Predtým ruskí diplomati uverejnili listy, v ktorých sa Briti ospravedlňovali za činnosť svojej vlády v „prípade Skripal”.
 

Príspevok Briti poďakovali Rusku za Sýriu zobrazený najskôr Hlavné správy.