Antiteroristická polícia Veľkej Británie pátra po anonymoch, ktorí majú usporiadať „Deň potrestania moslimov“, uvádza The Guardian

Ilustračné foto

V uliciach niekoľkých miest vrátane Londýna sa 10. a 11. marca objavili brožúry s výzvami, aby bol 3. apríla útok na nasledovníkov Proroka. Dátum je v nich označený ako „Deň potrestania moslimov” a občanom je ponúkaná možnosť získať určité množstvo bodov za napadnutie ľudí. Napríklad za strhnutie hidžábu z moslimky dostanú 250 bodov, či dokonca za vraždu 500.

V textoch anonymovia tiež vyzývajú občanov krajiny, aby „neboli barani, ktorí slepo dodržujú všetky pokyny” a „dovoľujú tak bielym národom byť uchvátení tými, ktorí im neprajú nič iné okrem zla”.
Fotografie letákov uverejnila na svojom Twitteri organizácia Tell MAMA, zaoberajúca sa monitorovaním antimoslimských akcií.

Polícia začala vyšetrovanie a vyzvala občanov vyznávajúcich islam, aby boli opatrní vzhľadom k anonymným vyhrážkam. „Berieme vážne tieto udalosti a uisťujeme vás, že zločiny z nenávisti nikomu neprejdú,” oznámil tlači pomocník náčelníka polície grófstva South Yorkshire.