Londýn 22. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Peter Byrne/PA via AP)
 
Britský Manchester si v utorok pripomína prvé výročie samovražedného teroristického útoku, ktorý si v miestnej hale Manchester Arena vyžiadal 22 obetí na životoch a vyše 200 zranených, informuje spravodajská televízia Sky News.

Martin Hibbertt, obeť teroristického útoku v Manchesteri, sedí na invalidnom vozíku a číta si odkazy na Strome nádeje pri príležitosti prvého výročia samovražedného teroristického útoku v Manchesteri 22. mája 2018

“Dnes sa schádzame, aby sme si pripomenuli každého z 22 ľudí, ktorým bol vzatý život, a znovu sa zaviazali k podpore ich rodín a všetkých, ktorých tento útok zasiahol,” napísal pri tejto príležitosti na Twitteri starosta mesta Manchester Andy Burham.
Podľa agentúry DPA by sa mal na spomienkovej bohoslužbe, ktorá sa bude konať o 14.00 h miestneho času v Manchesterskej katedrále, zúčastniť aj britský princ William.
K teroristickému útoku došlo po skončení koncertu americkej speváčky Ariany Grandeovej, ktorá smútiacim v utorok odkázala, že na nich myslí nielen v tento náročný deň, ale “každý deň”.
Páchateľom bol Salman Abedi, britský občan líbyjského pôvodu, ktorý v hale odpálil podomácky vyrobenú nálož.
 
Príspevok Británia si pripomína prvé výročie samovražedného útoku v Manchestri zobrazený najskôr Hlavné správy.