Londýn 7. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Virginia Mayo)

Britská vláda poprela, že sa dohodla na sume, ktorú Spojené kráľovstvo vyplatí Európskej únii pri svojom odchode. Londýnsky kabinet sa takto vyjadril k medializovanej správe, že plánuje Únii ponúknuť 36 miliárd libier (39,8 miliardy eur).
Na snímke britská premiérka Theresa Mayová

Vyrovnanie záväzkov Británie, ktoré dala ako členský štát EÚ, je jedným z najväčších problémov sprevádzajúcich rozhovory o vystúpení Spojeného kráľovstva z Únie. EÚ tvrdí, že nebude viesť s Britániou diskusie o budúcich obchodných vzťahoch, kým nenastane pokrok v otázke splatenia britského účtu a v ďalších kľúčových záležitostiach.
Noviny Sunday Telegraph napísali, že britskí predstavitelia sa už rozhodli, že ponúknu 36 miliárd libier v snahe pohnúť sa v rozhovoroch s EÚ dopredu.
Hovorca britskej premiérky Theresy Mayovej James Slack dnes vyhlásil, že Británia je pripravená svoje záväzky “spravodlivo vyrovnať”. Avšak dodal, že “pokiaľ ide o uvedený údaj, nepripúšťa ho”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.