Británia podporila princa Charlesa ako nástupcu kráľovnej na čele Commonwealthu

Londýn 17. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)
 
Britská vláda podporila princa Charlesa ako nástupcu kráľovnej Alžbety II. na čele Spoločenstva národov (Commonwealth), voľného združenia Spojeného kráľovstva a jeho bývalých domínií a kolónií. S odvolaním sa na hovorcu premiérky Theresa Mayovej o tom informovala agentúra Reuters.

Na snímke princ Charles

“Británia podporuje princa z Walesu ako budúcu hlavu Commonwealthu. On sám bol viac ako štyri desaťročia hrdým podporovateľom Commonwealthu a vášnivo rozprával o jedinečnej rôznorodosti tohto spoločenstva,” povedal v pondelok Mayovej hovorca. Dodal však, že o tom, kto nahradí kráľovnú Alžbetu II. na čele Commonwealthu, musí rozhodnúť Spoločenstvo národov ako celok.
Kráľovná Alžbeta zároveň v pondelok vymenovala princa Harryho – svojho 33-ročného vnuka a Charlesovho syna – na post ambasádora mládeže Commonwealthu. Obe oznámenia prišli v deň začatia summitu hláv Spoločenstva národov, ktorý bude až do piatku prebiehať v Londýne.
Commonwealth vznikol v polovici 20. storočia z Britského impéria, kráľovná je jeho hlavou od roku 1952. Toto voľné združenie zahŕňa 53 nezávislých krajín, z ktorých 16 uznáva britskú panovníčku za hlavu štátu.
 
Príspevok Británia podporila princa Charlesa ako nástupcu kráľovnej na čele Commonwealthu zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)