Londýn 10. júla 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant, pool)

Britské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že vyčlení 18 miliónov libier na boj „proti dezinformáciám a falzifikácii správ“ vo východnej Európe, a na upevnenie pozície „nezávislých“ médií v balkánskych štátoch. Ako by takýto krok označili masmédiá, keby to urobilo napríklad Rusko alebo Čína?

Na snímke britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt

Británia cez Fond pre pre predchádzanie konfliktom, na podporu stability a bezpečnosti (CSSF) tie peniaze vyčlenila na to, aby „stimulovali vytváranie vyváženého a nepredpojatého obsahu v médiách”. Vyčlenené prostriedky majú pomôcť podporovať novinárov, ktorí pracujú v štátoch, ktoré majú „represívne“ režimy.

Britský minister zahraničných vecí Jeremy Hunt uviedol, že Londýn sa stal svetovým lídrom v boji proti dezinformáciám a chce týmto spôsobom bojovať proti informačnému vplyvu iných krajín vo východnej Európe.

Konečne teda niekto už začína bojovať proti informačnému vplyvu cudzích krajín vo východnej Európe. Pravda, neinformovaný človek by si mohol myslieť, že práve táto britská aktivita je pokusom o informačný vplyv na iné krajiny, otvoreným drzým manipulatívnym strkaním nosa do vecí cudzích krajín, ale je to úplne inak – práve ten, kto si to myslí, je obeťou rafinovaného vplyvu kremeľskej propagandy.

Keby to isté urobilo Rusko alebo Čína, keby tam vyčlenili milióny rubľov či jüanov, to by bolo niečo úplne iné: konečne bol nejaký dôkaz o škandalóznom a neakceptovateľnom zasahovaní týchto štátov do vecí cudzích krajín, ktoré by bolo dôvodom na sankcie a vojenské opatrenia. Avšak ak to robí Británia alebo USA, tak je to prejav šírenia demokracie a humanity, prejav starostlivosti o novinárov, ktorí majú tie správne názory a šíria objektívnu pravdu, dobro a ľudské práva.

Láskavo si to už zapamätajte.

Ivan Lehotský

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj