Londýn 16. júna 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Tim Ireland)
 
V denníku The Guardian vyšiel článok britskej političky, právničky a členky Snemovne lordov barónky Sayeedy Warsiovej, v ktorom píše, že neexistuje dôvod, aby boli moslimovia v Británii po teroristických útokoch pod dohľadom a navyše žiada, aby bola islamofóbia označená za extrémizmus. 

Ilustračné foto

Warsiová vo svojom článku požaduje ukončiť tlak na moslimskú komunitu, ktorá je, podľa jej slov, zjednotená v boji proti terorizmu. Zvýraznila ako imámovia a mladí ľudia vyšli do ulíc s cieľom odsúdiť teroristické útoky, ako vyzbierali peniaze pre obete útokov a zdôraznila, že hnev na tieto teroristické činy je v moslimskej komunite oveľa väčší, než vo všeobecnej verejnosti:
„Nikdy som nevidela taký hnev. Povedala by som, že úroveň hnevu britských moslimov voči teroristom je dokonca väčší než medzi ostatnými,“ píše Warsiová. „Nie je žiaden dôvod „sa hrabať“ v moslimskej komunite, pretože oni teroristov v každom prípade hlásia. Je pre nich očividné, že ktorý moslim bol radikalizovaný.“
Na druhej strane, by sa podľa Warsiovej, mala vláda zamerať na definíciu extrémizmu a islamofóbiu označiť za prejav extrémizmu.
„Neexistuje definícia pravicového extrémizmu. Jediná definícia extrémizmu, ktorú vláda za extrémizmus považuje, je islamizmus. Taktiež nemáme žiadnu definíciu islamofóbie.“
Barónka Warsiová zároveň odsúdila snahy Británie integrovať moslimov do britskej spoločnosti a poznamenala, že jediný spôsob, ako sa môže vláda popasovať s extrémistami, je ten, že zlepšia situáciu moslimov z hľadiska ekonomiky a životných príležitostí.
Branislav Zaujec
 
Príspevok Británia by mala zabudnúť na integráciu moslimov a islamofóbiu označiť za extrémizmus, píše The Guardian zobrazený najskôr Hlavné správy.