Londýn 10. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)

Británia bude potrebovať uzavrieť obchodnú dohodu nielen s Európskou úniou (EÚ) po svojom odchode z bloku, ale aj s Tureckom a Južnou Afrikou. Vyhlásil to dnes Jim Farley, generálny riaditeľ európskej divízie americkej automobilky Ford na tlačovej konferencii v Londýne.
Ilustračné foto

“Pre Ford je dôležitá nielen dohoda Spojeného kráľovstva s 27 štátmi EÚ, ale rovnako dôležité sú aj Turecko a Južná Afrika, teda krajiny, o ktorých sa nehovorí,” skonštatoval Farley.
Americká automobilka Ford je najväčším producentom motorov vo Veľkej Británii a v Turecku má závod na výrobu dodávok. Turecko síce nie je členom EÚ, ale je v európskej colnej únii.
Farley tiež povedal, že jeho firma hľadá spôsoby, ako udržať voľný pohyb tovarov a ľudí, ktorý sa môže skončiť po tzv. tvrdom brexite, teda odchode Británie aj z jednotného európskeho trhu.
Dodal, že Ford venuje veľa času premýšľaniu a debate o tom, do akej miery potrebuje zmeniť svoje prevádzky, a akú podporu bude potrebovať od vlády a ďalších subjektov po brexite.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.