Petrohrad 26. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Igor Russak)
 
Brit Steven Bird žil dva týždne na letisku Pulkovo v Petrohrade kvôli problémom s povolením na pobyt, uvádza sa v spoločnej tlačovej správe mestských súdov v Petrohrade, o ktorej informuje Sputnik

Ilustračné foto

Bird uviazol v budove terminálu kvôli nedostatku peňazí a kvôli problémom s dokumentmi. Ruské povolenie na pobyt bolo po splatnosti a na základe svojho britského pasu nemohol opustiť krajinu.
“Vystavili proti mne hromadu papierov o veľkosti knihy. A dali mi pokutu dvetisíc rubľov. Potom ma migračná služba zadržiavala 30 hodín. Nakŕmili ma iba raz a pokutovali na ďalších päť tisíc a ja som mal len desať tisíc so sebou,” povedal Bird novinárom z ruského Piateho kanála.
Predtým Brit prežil osem rokov v Irkutsku spoločne s jeho ruskou ženou. Majú syna. Avšak rodinný život sa nepodaril, manželka ho opustila. Bird ale tvrdí, že ju stále miluje.
Jeho bývalá žena bola prekvapená problémom, ktorému čelil.
“Kúpili sme mu letenku, aby si vybavil dôchodok, a potom aby sa sem vrátil, prenajal si byt a žil samostatne,” povedala.
Voči Birdovi bol vypracovaný administratívny protokol a bola vydaná pokuta vo výške päť tisíc rubľov.
“Nie je mu zakázaný vstup do Ruska,” povedal zástupca mestských súdov.
Po návšteve svojej vlasti sa plánuje Bird vrátiť späť do Irkutska k jeho synovi.
“Stále milujem Rusko. Proste zbožňujem. A naozaj chcem zostať,” povedal.
 
Príspevok Brit prežil dva týždne na letisku Pulkovo v Petrohrade kvôli svojej nešťastnej láske k Ruske zobrazený najskôr Hlavné správy.