Londýn 26. júna 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)
 
Neistota spojená s odchodom Británie z Európskej únie znížila investície do britského automobilového priemyslu takmer o polovicu, upozornil britský Zväz výrobcov a predajcov áut (SMMT). Podľa zväzu sú súčasné predstavy britskej vlády o obchode s Európskou úniou po vystúpení z bloku nereálne.

Ilustračné foto

SMMT uviedol, že investície do automobilových závodov, zariadení a nových modelov dosiahli za prvých šesť mesiacov tohto roka 347,3 milióna libier (394,48 milióna eur). Na porovnanie, za 1. polrok minulého roka oznámili firmy investície do britského automobilového priemyslu na úrovni 647,4 milióna libier.
“V správnych radách rastie frustrácia z pomalého priebehu rokovaní (o brexite),” povedal šéf SMMT Mike Hawes. V tejto súvislosti dodal, že automobilky potrebujú jasné informácie o tom, ako to bude po brexite vyzerať, aby si mohli naplánovať ďalšie kroky. Podľa Hawesa je v stávke budúcnosť jedného z kľúčových sektorov britskej ekonomiky, ktorý zamestnáva vyše 800.000 ľudí.
 
Príspevok Brexit znížil investície do britského automobilového sektora takmer o polovicu zobrazený najskôr Hlavné správy.