Londýn 12. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Generálny riaditeľ nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair Michael O’Leary v stredu upozornil na riziko brexitu bez dohody. Šéf spoločnosti na tlačovej konferencii povedal, že hroziaci odchod Spojeného kráľovstva z EÚ môže pozastaviť lety medzi Britániou a Európou na niekoľko dní až týždňov, napísala agentúra DPA.

Na snímke generálny riaditeľ RyanAir Michael O´Leary

Kritici brexitu oponujú, že takéto tvrdenia majú len vytvoriť strach a presvedčiť ľudí, aby sa pridali k odporcom návrhov premiérky Theresy Mayovej. O’Leary však trvá na tom, že riziko sa stupňuje.
“Ostávame znepokojení v súvislosti s rastúcim rizikom brexitu bez dohody,” povedal O’Leary. “Dúfali sme, že sa od marca 2019 podarí dohodnúť sa na 21-mesačnom prechodnom období. Nedávne udalosti v Británii však spôsobili neistotu. Veríme, že riziko tvrdého brexitu, ktorý by mohol viesť k pozastaveniu letov Ryanairu na niekoľko dní až týždňov, je podceňované,” dodal šéf Ryanairu.
Ryanair vydal varovania v súvislosti s brexitom aj v minulosti. O’Leary dokonca vyhlásil, že odchod Británie z Únie spôsobí aj nárast cien leteniek. Podľa O’Learyho vyjadrení pre britský denník Express spoločnosti záleží na udržaní si liniek v rámci Európy.
Theresa Mayová zvolala na štvrtok mimoriadnu schôdzu vlády s cieľom prediskutovať možnosti brexitu bez dohody.
 
Príspevok Brexit bez dohody môže zastaviť lety až na niekoľko týždňov, tvrdí šéf Ryanairu zobrazený najskôr Hlavné správy.