Rio de Janeiro 20. augusta 2019 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:15 minutos Twitter)

Neznámy ozbrojenec zadržiaval v utorok v brazílskom meste Rio de Janeiro ako rukojemníkov 37 pasažierov autobusu a vyhrážal sa zapálením vozidla. S odvolaním sa na predstaviteľov federálnej diaľničnej polície o tom informovala agentúra AP

Na snímke muž, ktorý zadržiava ľudí v autobuse

Ozbrojený muž podľa policajtov zadržiaval rukojemníkov na rušnom moste medzi centrom Ria de Janeiro a mestom Niterói od 05.30 h miestneho času (10.30 h SELČ).

Podľa agentúry AFP sa v autobuse nachádzalo najmenej 16 rukojemníkov.

Z vozidla, ktoré zastavilo na moste medzi Riom a susedným mestom Niterói, sa postupne podarilo vyslobodiť najmenej štyroch rukojemníkov. Svedkovia vypovedali, že ozbrojenec polial vnútro autobusu benzínom a vyhrážal sa, že ho zapáli.

Vypovedali taktiež, že muž sám seba označil za policajta, čo sa nateraz nepodarilo potvrdiť. Muž polícii bezprostredne nepredložil konkrétne požiadavky a podľa úradov sa zdalo, že má “psychické problémy”.

Brazílska polícia zastrelila ozbrojenca. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne médiá.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj