Brazília po vzore krajín BRICS pristúpila k zákazu kryptomeny

Brazília 18. januára 2018 (HSP/rt/Foto: TASR/AP- Rick Bowmer, File)

Brazília sa pripojila k Číne a Indii, svojim kolegom z ekonomickej skupiny BRICS, prijatím tvrdých opatrení v oblasti kryptomien tým, že ich zakáže vo svojich finančných trhoch
Ilustračné foto

Brazílsky finančný regulátor zakázal miestnym investičným fondom nakupovať digitálnu hotovosť, takže kryptomeny nemôžu byť považované za finančné aktíva.
Už v decembri uverejnili brazílske orgány varovanie o rizikách spojených s digitálnymi menami. V Brazílii sa uskutočnilo sedem verejných diskusií o bitcoinoch, až kým sa momentálne zakázal.
No existuje aj kritika tohto kroku. “Podľa štúdie Credit Suisse sa produktivita Brazílie od roku 1981 nezvyšuje a nebude sa zvyšovať, ak vláda bude naďalej zakazovať všetko, čo by nás urobilo produktívnejšími,” uviedol brazílsky mediálny komentátor a obľúbený bloger YouTube Raphaël Lima. Preto by mala byť kryptomena skôr vítaná.
Čína už zakázala počiatočné ponuky mincí a niektoré ďalšie operácie zahŕňajúce digitálne meny. Indické ministerstvo financií varovalo investorov pred rizikami obchodovania s kryptomenami, ako je bitcoin, a označenie “virtuálna mena” chápe ako niečo podobné systému Ponzi. Aj Rusko pripravuje legislatívu na reguláciu kryptomeny pre tento rok.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)