Bratislavskú mestskú časť Ružinov ozvláštni nový Park Ružinov. Parkov je v tejto štvrti už plno, tento však rozhodne nie je len zhluk stromov a chodníkov. V jednom z rohov križovatky Tomášikovej a Ružinovskej ulice vyrastie rozsiahla zelená plocha so schopnosťou zadržiavať dažďovú vodu a dažďovou záhradou, včelími úľmi a vlastnými vybudovanými ekosystémami, napríklad biotopom pre vtáctvo či jazierkom.

 

Bratislavu rozžiari obrovský park ako z rozprávky. Nájdeš v ňom jazierko, včelie úle a bude mať aj vlastný ekosystém

 

Pribudne však aj relaxačná časť a veľmi zaujímavá vec – jedlý les. Ide o časť, kde budú rásť jedlé plody, ktoré si bude môcť ktokoľvek odtrhnúť a zjesť, no napríklad aj liečivé byliny. Myslí sa pritom na celú sezónu, cestu do školy či práce si tak budeš môcť spríjemniť jahodami, no i jablkom. Všetko bude tvorené s dôrazom na estetiku, mestský park má totiž zodpovedať „najprogresívnejším svetovým štandardom zohľadňujúcim potrebu citlivého prepájania ľudského a prírodného sveta

 

Bratislavu rozžiari obrovský park ako z rozprávky. Nájdeš v ňom jazierko, včelie úle a bude mať aj vlastný ekosystém

 

Na nevyužitej ploche pred Paneurópskou univerzitou dlhodobo nič nebolo a ako to už pri takýchto prípadoch býva, vždy je tu riziko, že sa postaví nejaká budova. Presne takto jednalo aj občianske združenie Zelená Bratislava, ktoré občanov i poslancov zjednotilo do myšlienky, že by bolo super, ak by tam bol park. Z rozpočtu už je na Park Ružinov vyčlenených takmer 200 000 eur, čo v praxi znamená, že Ružinovčania dostanú ďalšie fantastické miesto na prechádzky a oddych, ktoré spraví celé mesto krajším.

 

Zobraziť galériu 3 galeria