Bratislava 7. mája 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Mužským víťazom dnešného bratislavského charitatívneho behu Wings for Life sa stal Slovák Marek Mackovčiak. Stíhacie auto ho ako posledného na trati dostihlo až po štyroch hodinách behu, zabehol 62,9 kilometra. Na podobnom celosvetovom podujatí sa zúčastnil po prvý raz
Na snímke účastníci behu Wings for Life pred štartom v Bratislave 7. mája 2017. Celá výška registračného poplatku putuje neziskovej nadácii Wings for Life, ktorej cieľom je vyzbierať čo najviac finančných prostriedkov na výskum liečby poranení miechy

Medzi ženami bola najlepšia Jo Meek zo Spojeného kráľovstva, ktorej cieľová čiara bola na 54. kilometri, čo predstavuje v histórii tohto behu na Slovensku nový ženský rekord. Jo Meek obsadila celkovo deviate miesto.
Na bratislavskú trať štvrtého ročníka celosvetového charitatívneho podujatia vybehlo o 13.30 h takmer 4000 športovcov, čo je doposiaľ najväčšia účasť, informovali organizátori. V 58 krajinách sveta sa potom na globálnej akcii zúčastnilo viac ako 155.000 účastníkov.
Rekordný bol v Bratislave aj počet účastníkov na vozíčkoch, ktorých sa postavilo na štart takmer 30. Najviac prešiel Čech Zbyněk Sýkora, ktorého stíhacie auto zastavilo až tesne pred 21. kilometrom. Ženská víťazka na vozíčku Slovenka Jadranka Marić skončila tesne pred 11. kilometrom.
Celosvetový beh je charitatívnym podujatím s myšlienkou Bežať pre tých, ktorí behať nemôžu. Celý výťažok z registračného poplatku pôjde neziskovej nadácii Wings for Life na výskum liečby poranení miechy.
Stokilometrová trať bratislavského podujatia viedla z bratislavskej Eurovey až po Štvrtok na Ostrove. Pol hodiny po hromadnom štarte vyšlo na trať stíhacie auto Catcher Car, ktoré viedol motocyklový pretekár Ivan Jakeš rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu. Rýchlosť stíhacieho auta sa neskôr zrýchlila a koho dostihol, ten skončil. Účastníci mali rovnaký cieľ – každý sa snažil byť čo najdlhšie na trati a ubehnúť čo najviac kilometrov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.