Bratislava 28. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) schválil zmenu projektu cezhraničnej spolupráce v hodnote takmer 3-milióny eur. Rozhodli o tom poslanci BSK na dnešnom zastupiteľstve, ktorí schválili jeho predĺženie o tri mesiace. Projekt Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne rozvíja cestovný ruch popri toku Malého Dunaja

Na snímke župan BSK Juraj Droba

„Projekt Danube Bike and Boat (DBB) ponúka možnosť vzniku nového cezhraničného produktu cestovného ruchu zameraného na rekreáciu popri toku Malého Dunaja v destinácii Danube Islands, ktorý v území bude spájať obce a atraktivity športového a rekreačného využitia, prírodne a kultúrne hodnotné územia, a to najmä prírode šetrnými spôsobmi dopravy,“ uvádza BSK.

„Destinácia poskytne široké možnosti na rekreáciu nielen rezidentom územia, ale bude zároveň atraktívna aj pre zahraničného turistu z prihraničných regiónov,“ informuje kraj. Projekt BDD sa implementuje od novembra roku 2017, jeho ukončenie bolo pôvodne naplánované k dnešnému dňu. Poslanci na dnešnom zastupiteľstve schválili predĺženie projektu o tri mesiace, teda do konca mája tohto roku. „Dôvodom predĺženia doby implementácie projektu sú stavebné práce na menších vodných stavbách u maďarských partnerov. Konkrétne v Rajke a Mosonmagyaróvári sa postavili dve šmýkacie plošiny pre vstup plavidiel a záchranárskych zložiek do rieky z ušetrených prostriedkov z VO. V súčasnosti prebieha kolaudačné konanie s lehotou 60 dní,“ vysvetlil kraj. Zmluva o nenávratnom finančnom príspevku na projekt DBB vo výške takmer 3-milióny eur bola schválená zastupiteľstvom v marci roku 2018. „Zmluva je uzatvorená medzi vedúcim partnerom projektu BSK a Riadiacim orgánom Programu (Úrad vlády Maďarskej republiky a neskôr Ministerstvom zahraničných vecí a obchodu Maďarskej republiky).

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj