Bratislava 4. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Mesto Bratislava realizuje od stredy ďalší výber členov manažmentu mestských podnikov a organizácií. V nasledujúcich dňoch sa preto koná neverejné i verejné vypočutie uchádzačov na členov predstavenstiev či riaditeľov. Pre TASR to uviedol hovorca Bratislavy Peter Bubla

Ilustračné foto

V stredu bude v Justiho sieni Primaciálneho paláca neverejná a verejná časť výberového konania na člena predstavenstva zodpovedného za ekonomický/finančný úsek spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO). Do výberového konania na túto pozíciu bolo mestu v termíne doručených 22 prihlášok, z toho 20 bolo kompletných. Výberová komisia pozvala na výberové konanie štyroch uchádzačov, medzi ktorými je Alexander Dobiáš, Pavel Matoušek, Pavel Rudy a Marek Šandrik.

V stredu popoludní sa bude konať neverejná a následne verejná časť výberového konania na člena predstavenstva zodpovedného za ekonomický/finančný úsek v Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Do výberového konania na túto pozíciu bolo v termíne doručených 32 prihlášok, z toho 30 bolo kompletných. Zoznam uchádzačov, ktorých výberová komisia pozvala na výberové konanie, je Viktor Primus, Emerich Šinka, Ladislav Tručka a Denisa Voleková.

Vo štvrtok (5. 9.) bude výberové konanie na člena predstavenstva zodpovedného za ekonomický/finančný úsek Dopravného podniku Bratislava (DPB). Začne sa neverejnou časťou a následne je plánovaná verejná časť. Výberové konanie sa rovnako uskutoční v Justiho sieni Primaciálneho paláca v Bratislave. Do výberového konania na túto pozíciu bolo v termíne doručených 26 prihlášok, z toho 25 bolo kompletných. Zoznam uchádzačov, ktorých výberová komisia pozvala na výberové konanie, je Ivan Bošňák, Marián Kolembus, Michal Kopper, Miroslav Uhrín a Silvester Zemes.

V najbližšom čase sa budú konať výberové konania aj na ďalších členov predstavenstva v OLO, BVS a DPB. Taktiež aj na pozíciu riaditeľa Metropolitného inštitútu Bratislavy, kde je 11 kompletných prihlášok, a na funkciu riaditeľa Marianum – Pohrebníctvo mesta Bratislavy, kde mesto eviduje osem kompletných prihlášok.

Životopisy uchádzačov sú a budú zverejnené na webe hlavného mesta. Magistrát deklaruje, že mu môže verejnosť poskytnúť informácie o prípadnom konflikte záujmov uchádzača, spochybňujúce jeho integritu, prípadne iné informácie relevantné pre ochranu verejného záujmu vo vzťahu k uchádzačovi.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj