Bratislava 19. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)
 
Návštevníci majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 budú môcť v Bratislave zdarma využívať služby mestskej hromadnej dopravy. Namiesto cestovného lístka im stačí preukázať sa vstupenkou na zápas v konkrétny deň. Informoval o tom námestník primátora mesta Bratislava pre šport, školstvo, bezpečnosť Juraj Káčer.

Na snímke námestník primátora hlavného mesta SR Bratislavy Juraj Káčer

“V meste budú zriadené záchytné parkoviská, na Tyršovom nábreží, na Technickej ulici, futbalovom štadióne v Dúbravke a na Zlatých pieskoch. Majitelia lístkov na hokejové zápasy budú mať zabezpečené bezplatné cestovanie mestskou hromadnou dopravou v deň konania podujatia a spoje zo záchytných parkovísk smerom k zimnému štadiónu budú posilnené,” vyhlásil Káčer.
Tak ako v roku 2011 i tentoraz organizátori vybudujú v oboch usporiadateľských mestách fanúšikovské centrá. “V Bratislave bude fanzóna v oblasti Istropolisu, takže priamo v centre dopravného uzla v blízkosti zimného štadióna,” povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút.
Zástupcovia mesta pracujú aj na rôznych drobnostiach, ktoré sa budú starať o komfort návštevníkov a zabránia špekulantom zarobiť na zvýšenom turistickom ruchu počas MS. “Mesto pripravuje informačnú kampaň na hlavnej stanici, keďže vieme aj z minulosti, že sa objavili problémy s predraženými taxíkmi. Chceme tomu predísť, aby taxikári ‘nedobehli’ zahraničných turistov a tí tak nemali negatívny zážitok z majstrovstiev sveta. Je to nóvum, ktorým sa Bratislava dosiaľ nezaoberala. Rokujeme s cechom taxi a pripravíme aj vlastné informačné materiály,” ozrejmil Káčer.
 
Príspevok Bratislavská MHD počas MS pre fanúšikov zadarmo, mesto plánuje opatrenia proti predraženým taxikárom zobrazený najskôr Hlavné správy.