Bratislava 2. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Koncepcia tzv. inteligentného mesta Smart City v podmienkach hlavného mesta Slovenska je v štádiu finalizácie. Bratislava má ambíciu stať sa rozumným mestom, ktoré využíva inteligentné riešenia pri zabezpečovaní kvalitných podmienok života. Informovala o tom TASR hovorkyňa mesta Zuzana Onufer
Ilustračné foto

Nasledovať bude zapracovanie pripomienok v internom participatívnom procese a následne hlavné mesto predstaví koncepciu verejnosti. Jej cieľom je efektívnejšie fungovanie rôznych oblastí života na zabezpečenie trvalo udržateľného rozvoja Bratislavy.
„V súčasnosti už máme skúsenosti s viacerými projektmi spĺňajúcimi atribúty Smart City. Ide najmä o oblasť dopravy: Integrovaný dopravný systém Bratislavského kraja, modernizácia električkových tratí, podpora bikesharingu či carsharingu, projekt URBAN E v spolupráci so spoločnosťou ZSE pre rozvoj elektromobility v meste,” priblížila hovorkyňa Onufer.
Ďalšie projekty sú zo životného prostredia – realizácia série projektov pod názvom Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy v meste, vzdelávanie – intenzívnejšia spolupráca s univerzitami napríklad na riešeniach zanedbaných mestských priestorov, či v oblasti verejného záujmu a podnikania.
Bratislava spolupracuje aj so zahraničnými partnermi na viacerých medzinárodných projektoch ako napríklad MUNISS (v Bratislave je zameraný na hľadanie smart riešení verejného priestoru Obchodnej ulice a okolia), URBAN-E (témou je rozvoj elektromobility), BAUM 2020 (zámerom je výmena informácií medzi slovenskými a rakúskymi aktérmi o smart mobilite, životnom prostredí, lokálnej a komunálnej spolupráci) či CERIecon (výstupom bude rozvoj a implementovanie regionálneho inovačného (eko)systému pre začínajúcich podnikateľov), uzavrela hovorkyňa Bratislavy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.