Bratislava 26. augusta (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jakub Kotian)

V budove škôlky v Mierovej kolónii, ktorú mal v predchádzajúcich rokoch prenajatú súkromný subjekt, chce mestská časť vybudovať ďalšiu obecnú materskú školu. Z dôvodu pretrvávajúcich problémov, vyplývajúcich z neplnenia zmluvných vzťahov, prevzala mestská časť budovu späť do svojej správy a chystá sa ju zrekonštruovať
Ilustračné foto

“Je tu čo robiť. Vykurovanie, voda, osvetlenie, na niektorých stenách sú trhliny,” priznal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý na sociálnej sieti. Zároveň prezradil ambície čo najskôr pomôcť rodičom detí, pre ktoré sa v súčasných kapacitných možnostiach zatiaľ nenašlo miesto v škôlke.
V prvej fáze rekonštrukcie sa preto podľa Kusého majú zrealizovať také práce, ktoré umožnia škôlku čo najskôr sprevádzkovať. “Predpokladáme, že v januári budúceho roka, pri troche šťastia už koncom jesene tohto roka chceme otvoriť tri nové triedy pre celkovo 60 detí,” uviedol novomestský starosta pre TASR.
V rámci druhej fázy rekonštrukcie, ktorá sa má uskutočniť počas budúceho roka, by mali pribudnúť ďalšie dve triedy. “Keďže sme budovu ešte len prevzali, nemožno presne určiť náklady na rekonštrukciu,” dodal Kusý. V pláne je i revitalizácia dvora a ihriska.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.