Košice 5. októbra 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Bratia dominikáni pozývajú na Slávnosť Ružencovej Panny Márie, ktorá vyvrcholí v dňoch 13. a 14. októbra 2018 v pútnickom chráme Nanebovzatia Panny Márie v Košiciach. Príprava na túto slávnosť sa začne už v pondelok (8. 10.) a potrvá do piatka (12. 10.)

Plagát

“Každý deň sa pomodlíme ruženec, budeme sláviť Eucharistiu, strávime čas v adorácii Eucharistického Krista a celý denný program zakončíme agapé v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas. Každý deň pritom budú modlitby viesť veriaci z rôznych spoločenstiev. V pondelok (8. 10.) to budú koordinátori Pápežských misijných diel Košickej arcidiecézy, v utorok (9. 10.) košickí stredoškoláci, v stredu (10. 10.) veriaci z Klubu kresťanských seniorov z Farnosti sv. košických mučeníkov v Košiciach, vo štvrtok (11. 10.) košickí vysokoškoláci a v piatok (12.10.) spoločenstvo rodín pri Arcidiecéznom centre pre rodinu v Košiciach,” avizuje fr. Alan Dely OP, promótor pre ruženec na Slovensku.
Slávnosť Ružencovej Panny Márie vyvrcholí v sobotu (13. 10.) celodenným programom, ktorý bude zakončený slávnostnou svätou omšou, ktorú bude celebrovať páter Michal Zamkovský CSsR, misionár milosrdenstva. Program ukončia slávnostným sviečkovým ružencovým sprievodom. V nedeľu (14. 10.) bude slávnostnú svätú omšu celebrovať Mons. Alojz Tkáč, košický emeritný biskup. Celú slávnosť zakončia spoločným agapé v priestoroch Dominikánskeho kultúrneho centra Veritas.
 

Príspevok Bratia dominikáni pozývajú na Slávnosť Ružencovej Panny Márie zobrazený najskôr Hlavné správy.