Bratislava 8. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR- Pavol Zachar)
 
Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť vypočuje v stredu 10. apríla kandidátov na funkcie prezidenta Policajného zboru a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby. Ako ďalej agentúru SITA informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, kandidátov na šéfa polície budú vypočúvať od 9:00, uchádzačov o post riaditeľa inšpekcie od 13:00

Na snímke prezident Policajného zboru Milan Lučanský

Komisie pre výber nového prezidenta Policajného zboru a riaditeľa Úradu inšpekčnej služby odobrili po troch kandidátoch na oba posty. Na post policajného prezidenta vyhodnotili ako vhodných uchádzačov súčasného prezidenta Milana Lučanského, banskobystrického policajného riaditeľa Ivana Piliara a policajného pridelenca v Prahe Ivana Ševčíka.
Na post šéfa inšpekcie sú podľa verdiktu výberovej komisie vhodní uchádzači Martin Krčmárik, ktorý momentálne pôsobí ako policajný viceprezident, súčasný šéf inšpekcie Adrián Szabó a jeho zástupca Robert Zaplatílek.
Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť kandidátov vypočuje, ministerka následne rozhodne o obsadení postov. Funkčné obdobie nového policajného prezidenta a šéfa inšpekcie má byť štyri roky, o posty sa môžu uchádzať opätovne.
 
Príspevok Brannobezpečnostný výbor v stredu vypočuje kandidátov na policajného prezidenta a šéfa inšpekcie zobrazený najskôr Hlavné správy.