Rozvádzajúci sa hereckí manželia Angelina Jolie a Brad Pitt dosiahli po týždňoch rokovaní dohodu týkajúcu sa starostlivosti o ich šesť detí.

Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Angeliny Jolie. Uvádza sa v ňom, že potomkovia slávneho páru zostanú výlučne v starostlivosti matky. Otec sa s nimi bude môcť vídať. Avšak všetky Pittove návštevy budú musieť prebiehať pod dohľadom terapeuta.

​Žiadosť o rozvod podala Angelina Jolie v septembri. Rodáčka z kalifornského Los Angeles určila ako dôvod rozchodu s Pittom neprekonateľné rozdiely, pričom vyhlásila, že sa tak rozhodla pre dobro rodiny.

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci, v ktorom obaja stvárňovali hlavné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii, neskôr na svojom veľkolepom francúzskom zámku Miraval.

​Rozvádzajúca sa dvojica má spolu šesť detí. Tri z nich – 15-ročného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, 12-ročného Paxa z Vietnamu a 11-ročnú Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila spoločná biologická dcéra Shiloh a o dva roky neskôr priviedla Jolie vo francúzskom Nice na svet dvojčatá – syna Knoxa a dcéru Vivienne.