Trenčín 21. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Ďurčo)
 
Na samostatné konanie vylúčil v piatok Okresný súd (OS) Trenčín bossa považskobystrickej organizovanej skupiny Miroslava M. Ostatní traja členovia skupiny – Vladimír H., Tomáš Ď. a Miloš B. sa v plnom rozsahu priznali k desiatkam trestných činov, z ktorých ich viní obžaloba.

Ilustračné foto

Organizovaná skupina mala podľa obžaloby v rokoch 2002 až 2007 spáchať v Považskej Bystrici a jej okolí trestné činy poškodzovania cudzej veci, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, porušovania domovej slobody a ďalšie. Zapáliť mali niekoľko desiatok automobilov, poškodzovať mali sklenené výplne predajní, pod automobil mali umiestniť nástražný výbušný systém.
Podľa prokurátora požiadal Miroslav M. o odročenie konania, aby si mohol preštudovať materiály, keďže sa zmenila kvalifikácia. “Keďže my sme nesúhlasili s odročením, pretože už sa to naťahuje dosť dlho. Súd ho preto vylúčil na samostatné konanie, aby sa mohol rozhodnúť, či vyhlási, alebo nevyhlási vinu,” skonštatoval prokurátor s tým, že trestné sadzby sa v prípade Vladimíra H. a Tomáša Ď. pohybujú v rozmedzí desať až 20 rokov, v prípade Miloša B. do troch rokov.
Okresný súd v Trenčíne odročil pojednávanie s tromi členmi skupiny na 4. októbra. Dôvodom je podľa prokurátora potreba zabezpečiť správy o ich povesti z bydliska, z ústavu na výkon trestu, odpisy z registra trestov. “Trojici, ktorá sa priznala, už nemusíme dokazovať vinu. Rozhodovať sa bude iba o výške ich trestnej sankcie,” doplnil prokurátor.
Termín pojednávania s bossom skupiny Miroslavom M. súd zatiaľ nevytýčil. Na základe rozhodnutia súdu v českom Zlíne si Miroslav M. odpykáva na Slovensku desaťročný trest odňatia slobody za vydieranie podnikateľov. Na Slovensku čelí stíhaniu za útok na verejného činiteľa.
 
Príspevok Bossa považskobystrickej skupiny Miroslava M. vylúčili na samostatné konanie zobrazený najskôr Hlavné správy.